بی‌خبری مطلق و نگران کننده از علیرضا فیروزی و سورنا هاشمی

از علیرضا فیروزی و سورنا هاشمی، فعالان دانش‌جویی که از اوادل هفته‌ی جاری بازداشت شده‌ اند، هیچ خبری در دست نیست.

علیرضا فیروزی و سورنا هاشمی که از روز جمعه‌ی هفته‌ی گذشته در سفری به شهر تبریز بازداشت شده‌اند، تا کنون هیچ تماسی با خانواده‌های خود نداشته‌ و نام آن‌ها در هیچ یک از نهادهای امنیتی و نیروی انتظامی شهر تبریز و تهران وجود ندارد.

پیگیری خانواده‌ی علیرضا فیروزی در سفر به آذربایجان برای به دست آوردن خبر و اطلاع از نهاد بازداشت کننده تا به این لحظه هیچ نتیجه‌ای در بر نداشته و مشخص نیست که این دو توسط چه نهادی بازداشت شده‌اند.

در طی روزهای گذشته شخص یا اشخاصی با در دست داشتن اطلاعات ایمیل علیرضا فیروزی اقدام به برقراری ارتباط با خانواده و دوستان وی کرده است. صحبت‌های این شخص باعث نگرانی شدید دوستان و خانواده این دو نفر شده است.

علیرضا فیروزی فعال حقوق بشر دانشجویی و سورنا هاشمی از اعضای دانشجویان لیرال دانشگاه‌های تهران است. این دو از فعالین دانشجویی دانشگاه زنجان بوده‌اند و در به خاطر پرونده‌ی هتک حرمت معاونت دانشگاه زنجان به یکی از دانشجویان دختر با اخراج از دانشگاه و یک سال و نیم حبس روبه‌رو شده‌اند. سورنا هاشمی نیز ماه گذشته بازداشت شده بود که پس از ۲۰ روز از زندان آزاد شد. پیگیری خانواده‌های این دو دانشجو برای کسب خبر از وضعیت آنان هم‌چنان ادامه دارد.

مدیار

0 Comments For This Post

3 Trackbacks For This Post

 1. Tweets that mention بی‌خبری مطلق و نگران کننده از علیرضا فیروزی و سورنا هاشمی | مجتبی سمیع‌نژاد -- Topsy.com Says:

  […] This post was mentioned on Twitter by madyar, farzad. farzad said: RT @madyar: بی‌خبری مطلق و نگران کننده از علیرضا فیروزی و سورنا هاشمی http://bit.ly/6lTLxD MADYAR […]

 2. No News of Alireza Firoozi & Sorena Hashemi Since Their Arrests | Street Journalist Says:

  […] Source: madyariran blog […]

 3. از علی‌رضا فیروزی و سورنا هاشمی هیچ خبری در دست نیست | شیدا جهان‌بین Says:

  […] […]

Leave a Reply

 • اشتراک
 • آخرین نوشته‌ها
 • نظرات
 • برچسب‌ها

از گذشته

حلقه دوستان

روزانه

My Twitter