تایید نشده: مصاحبه با خانمی از بستگان نزدیک الناز بابازاده

خب قضیه الناز بابازاده هنوز مشخص نشده و آن‌چه که مشخص است این است که خبر ناقص و بدون سند به صورت متواتر و پی‌درپی منتشر می‌شود. البته جز خبر «هرانا» که اعلام کرده بر اساس «گزارش خبرنگارش در محل صورت گرفته» (خالی بستن که شاخ و دم نداد) همه خبرها از این می‌گوید که این خبر به این شکلی که منتشر شده نبوده است.

یک مورد فقط در کامنت پست قبلی هست که می‌گوید این خبر را خودش فرستاده و گفته که منتشر کنند (یعنی گزارشگر هرانا در محل نبود!) حالا هم شماره مرا گرفت و گفته است که تماس می‌گیرد که هنوز تماسی نگرفته است.

با این حال خانمی طی تماس با یکی از دوستان خبرنگار ما که پیگیر قضیه هستند، گفت که از اقوام نزدیک الناز بابازاده است و موضوع را به این شکل تشریح کرد:
«دایی الناز با مقامات ارتباطی داشته و دارد که با تلاش‌های وی جنازه الناز بابازاده بعد از سه روز پیدا شد. جنازه بعد از سه روز آن‌قدر باد کرده بود که قابل تشخیص نبوده که به او تجاوز شده یا خیر. در واقع خدا می‌داند و الناز که آیا به او تجاوز شده یا نه!
اما چیزی که مهم است این است که کسی که الناز را کشته در بازجویی‌ها بر اساس آن چه که دایی الناز فهمیده اعتراف کرده که سابقه‌دار بوده و اعتراف کرده که قبل از این هم یک نفر دیگر را کشته بوده است. این مساله حتا مسئولان پرونده را به شک انداخته که ممکن است این مسأله مثل قضیه خفاش شب  و قتل‌های زنجیره‌ای  و پشت سر هم باشد.
نکته مهم و اصلی این است که شخص مذکور کارت بسیج داشته، اسلحه در اختیار داشته که مورد سوال و شکایت خانواده قرار گرفته است.»
این خانم که به دلائل امنیتی اسم‌اش را هم اعلام نکرد گفت: «خانواده الناز تحت فشار هستند و حتا شب گذشته در مقابل منزل آن‌ها شلوغ شده و حتا تیراندازی هم شده است.
خانواده آن‌قدر نگرانی داشتند که حتا مراسم ختم را در تهران و در محله گیشا برگزار کرده‌اند. همچنین این خانم گفت که سپاه می‌خواهد این پرونده را پیگری کند و مسئولیت آن را بر عهده بگیرد که برای خانواده این جای نگرانی بسیار دارد.
این خانم خواست که از طرف او اعلام شود که الناز بابازاده دختر سیاسی نبوده، دختر شادابی بوده و دختری مثل همه دختران امروزی بوده است.»

این خانم نه خودش را معرفی کرد و نه گفت که چه نسبت نزدیکی با این خانواده دارد که بسیار هم روی آن تاکید می‌کرد. ما هم واقعیت نمی‌دانیم که صحت دارد یا خیر. یک نکته دیگر این‌که در مورد تماس تلفنی با منزل و سرایدار پرسیدیم که گفت این خانواده انقدر ندار بود که سرایدار نمی‌توانست داشته باشد، اما خب نگفت کسی که تلفن را جواب داده چه کسی بوده است. ضمن این‌که تاکید کرد خانواده تحت فشار بوده است.

خب فعلا به جای گزارشگران هرانا که در محل حاضر بوده، تقریبا دوستان هستند که ۲۴ ساعت است پیگیر این قضیه هستند. احتمالا گزارشگران هرانا بعد از «اطلاع»  در محل حالشان بد شده دیگر نتوانسته‌اند ادامه بدهند.

  • ببینیم ته و توی یک خبر را می‌شود در این ممکلت کامل درآورد یا خیر

بعد نوشت:

موفق شدم که خودم با این خانم تماس بگیرم و صحبت کنم، همین صحبت‌ها تکرار شد ولی با تناقض. این خانم گفت که بسیار به این خانواده نزدیک است (نسبت‌اش را هم گفت) اما علی‌رغم این نزدیکی نمی‌دانست که رشته تحصیلی الناز بابازاده چیست! گفت که مدیریت می‌خوانده احتمالا، اما نمی‌دانست مدیریت چی؟

اول گفت که همه خانواده در تهران برای مراسم ختم رفته‌اند، اما وقتی مساله سرایدار خانه را مطرح کردم، گفت خواهر الناز خانم ن. در خانه مانده بوده و احتمالا او بوده است. در حالی که به دوست خبرنگار من گفته بود مراسم ختم در گیشا برگزار شده، به من گفت که در قیطریه برگزار شده است، آن هم در یک خانه.

پ. بابازاده،‌پدر و ع. بابازاده مادر هم نام پدر و مادر وی است که تا چهارشنبه در تهران خواهند بود. می‌گفت یک نفر قاتل بوده و این سه نفر را در سایت‌ها خوانده است.

مدیار

Leave a Reply

  • اشتراک
  • آخرین نوشته‌ها
  • نظرات
  • برچسب‌ها

از گذشته

حلقه دوستان

روزانه

My Twitter